Yararlı Bilgiler

Mavras’ın İlkeleri nelerdir?

Atalarımızın Girit Adası’ndan günümüze kadar getirdiği zeytinyağı üretimi bizde nesilden nesile aktarılan bir gelenektir. Mavras ailesi olarak bizler, “Yaşamın emeği” olarak nitelendirdiğimiz mesleğimizi icra ederken önem verdiğimiz birtakım ilkelerimiz de var. Bunlar sırasıyla;

1- Sürdürülebilirlik:
Bizim fabrikamızda girdi olarak kullanılan ürünler ve alet, edevatlar atık olarak değerlendirilmekte ve hepsi bir ederle geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Kısacası; bizim fabrikamızda hiçbir şey ziyan olmaz.

2- İlerici:
Bölgemizde ilk e-ticaret mağazasını kuran markalardan birisi olduk. Üretim tesisimizi voltaj düşüklüğünden, üretimin planlanmasına kadar uzaktan halledebilecek şekilde güncelledik. Geleceğe yönelik olarak zeytinliklerimizi kendi kendine yetebilir hala getirmek için sulama ve koyun çiftliklerine dönüştürerek böylelikle kendi kendine yetebilir hala getirmeye çalışıyoruz.

3- Değişime öncülük etmek:
2018 yılında yepyeni bir tesis kurarak dünyadaki en son yeni nesil teknolojiyle el değmeden üretimi yapabilir hale geldik. Bu kazanımlarla Türkiye’de öncü marka olduk.

4- Aile geleneğini yaşatmak:
Yüz yıllardır süregelen bir aile geleneğini yaşatmak için mücadele veriyoruz.

5- Emeğin değerini korumak:
Bir şeyi üretmenin çok değerli bir şey olduğunu düşünüyoruz. Hele ki zeytini… Mesela zeytinin üretimini bir film seti gibi düşünebilirsiniz. Kazdağları’nın eteklerindeki dik yamaçlardaki zeytinliklerimizde toplanan zeytinlerimizin fabrikamıza gelene kadarki tüm işlemlerinde insan gücü çok büyük önem taşımaktadır. O yüzden zeytinin tarımından; yani bakımı ve hasadına kadar bizlerle birlikte olan yöresel emekçilerimize değer verip, aramıza katarak sürdürmekteyiz.

6- Nitelikli ürünler üretmek:
Zeytinler makinemize girdikten sonra sahip olduğumuz teknolojimizin özelliği ile yağı, kabuğu ve çekirdeğinden ayrılıp, elde edilen zeytin ezmesi çeşnilendirilerek sofralarınıza ekmeğe sürülecek lezzet olarak kazandırılır. Genel olarak Mavras; doğal yöntemler ve organik ara girdiler kullanarak kendi ürettiğini satan bir markadır.

7- İklimi ve tabiatı korumak:
Doğayla barışık olmak bizim için en önemli şeylerden biridir. Tabiatı sürdürülebilir ve yaşanabilir kılmak en önemli felsefemizdir. Bunun için arazileri ve bölgemizdeki tüm canlılara ve doğaya en yüksek duyarlılıkla sahip çıkmaktayız.

8- Hijyen ve temizliğe önem vermek:
Her üretimden sonra makinelerimizi ve tüm tesisimizi toplu iğne ucu kadar temizlenmemiş yer kalmayacak şekilde steril kılmaktayız.

9- Gerçekten zeytinyağı üretmek:
Ata mirası ve bizler için bir yaşam şekli olan mesleğimizin gereksinimlerini tüm içtenliğimizle yerine getiriyoruz. Zeytin üretiminin bizler için nefes alıp vermekten farkı yoktur ve her zeytin sezonunun yeni bir başlangıç ve heyecan içeren yeniden doğum olduğuna inanırız. Tüm bunları yaşayarak üretimimizi yaparız.

10- Tüketiciye zeytinyağını tanıtmak ve sevdirmek:
Her sezon yeni, yine ve yeniden üretiriz. İşimizi sevinçle yaparız. Yaşadığımız hissi lezzete dönüştürerek sizlere de hissettirmeye çalışıyoruz. Bebeğinize gönül rahatlığıyla sürüp, içirebileceğiniz nitelikle ürün üretiyoruz.