Zeytin Yaprağı Çayı

Geçtiğimiz günlede Mavras’ın sosyal medya hesaplarında zeytin yaprağını nasıl değerlendirdiğimizden bahsetmiştik. Şimdilerde ise neredeyse tüm kanallar zeytin ağacı yaprağının şifasından söz ediyor.

Tüm dünyada Koronavirüs (Covid 19) ile mücadele devam ederken zeytin yaprağında bulunan “Oleuropein” isimli etkin maddenin virüs ile savaşta önemli bir argüman olduğunun duyulması üzerine zeytin yaprağı çayına karşı büyük bir ilgi başladı ve zeytin ağacı yaprakları şu günlerde değer kazandı.

Şimdi gelelim “Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları Nelerdir?”, “Neye İyi Gelir?”, “Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?” gibi sık sorulan soruların cevaplarına.
CNN Türk’e konuşan Prof. Dr. Tümen’in dediğine göre; “Zeytin ağacı yaprakları proflaktik özelliğe sahip ve öncelikle Covid 19’a yakalanmadan bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için önem taşıyor. Çünkü virüsün etkisini azaltan maddeler bunlar. Onun için hastalanmadan, yakalanmadan kullanmalıyız. Eğer ki Kovid virüsü bize bulaşırsa kullanmaya devam etmeliyiz. Çünkü duyduk ki; İspanya’da hastanelerde zeytin yaprağı içirilmeye başlanmış hastalara. Biz de İstanbul’da 5 şehir hastanesinin baş hekimleri ile yaptığımız toplantıda öğrendik ki; onlar da son bir aydır içirmeye başlamışlar hastalarına. Bir ay olmasına rağmen dönüşler çok iyi olmuş”

Bahçemizdeki organik, Ceres Sertifikalı, ilaçsız zeytin ağaçlarımızın yaprakları da meyvesi kadar kıymetli. Zeytin yaprağı ekstraktının artan enerji ve sağlıklı kan basıncını desteklemekten, kardiyovasküler sistemi desteklemeye ve bağışıklık sistemine kadar birçok yararı ve desteği bulunuyor. Günde bir bardak zeytin yaprağı çayı içerek siz de şifalanabilirsiniz.

Zeytin Yaprağı Çayı Tarifi:
Kurutulmuş 3-4 kaşık ince ince doğranmış zeytin yapraklarının üzerine bir fincan kadar su ilave edip 8-10 dakika demleyin. Birazcık dinledirdikten sonra afiyetle için
Organik, ilaçsız zeytin yapraklarımız web sitemizde satışta, kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hiçbir şekilde ilaçlanmamış ağaçlardan elde edilen doğal zeytin yaprağı mı arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz! Şimdiden şifa olsun!

Sepet
Zeytinyağı, sos ve sabunlarda ödeme aşamasında sürpriz indirimleriniz var