Mavras, zeytinin gölgesinde Girit’ten Küçükkuyu’ya göç eden bir ailenin markasıdır. Bir neslin hikayesidir.

Mavras, Mavrazade Girit Adasındaki aile adımızdır. As; Türkiye Cumhuriyeti’ne mübadele ile geldiğimizde soyadı kanunu ile 1934’te verilen soyadımız, Mavras ise Mavrazade ile As aile ismimizin birleşimidir.

Ürünlerimizin kalitesi, uzun ömürlü ve inatçı zeytin ağaçlarımızdan gelir. Dünyanın oksijen kaynağı Kaz Dağları’nın eteklerinde, güneşe dik yamaçlarda, kuzey rüzgarlarına kapalı olarak yetişen zeytinlerimiz dalında tüm doğallığı ile lezzetlenir. Küçükkuyu bölgesi zeytinlerinden elde edilen zeytinyağlarımız, yumuşacık ve saf lezzeti damaklarınıza getirir.

Mavras Zeytinyağı Fabrikası

Mavras zeytinyağı fabrikası, yeni nesil modern teknolojisi ile Kaz Dağları’nın eteklerindeki zeytinlik vadilerinin arasında, yüzlerce yıllık aile geleneğinin devamlılığı olarak kurulmuştur. Ekim ve kasım aylarında organik sertifikalı Mavras zeytinliklerinden erken hasat edilen zeytinler, günlük halde zeytinyağına dönüştürülmektedir. Fabrikamızda kullandığımız son teknoloji ve koruduğumuz hijyen sayesinde zeytinlerimiz yapraklarından ayrılıp yıkama ve duş işleminden geçerek kırıcıya, kırıcıdan da atmosfer basınçlı piston pompa ile oksijensiz, vakumlu, 26 derecenin altında malaksörlere geçmektedir. Maksimum 10 dakika malaksiyona uğrayan zeytin hamurundan, tamamen kapalı sistemlerle dekantörde yağı ayrılarak seperasyon işleminin ardından polifenol, mineral ve besin değerleri yüksek derecede Mavras zeytinyağlarımız elde edilmektedir.

Mavras olarak bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özelliğimiz; zeytinliklerimizin bakımından hasatına, zeytinyağı üretiminden depolama, dolum ve satışa kadar üretimin tüm aşamalarını kendi gözetimimizde ve tesisimizde gerçekleştirmemizdir.

Mavras zeytinyağlarının kalitesi Kaz Dağları’nın eteklerindeki yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarımızdan gelir. Dünyaca nam salmış bu mitolojik bölgede, kuzey rüzgarlarına kapalı yamaçlarda yetişen zeytinlerimiz lezzette zirveye ulaşır. Bu zeytinlerden elde edilen zeytinyağlarımız ise yumuşak tadı ve tüm saflığıyla tüketicilerine sağlık katarak damakları şenlendirir.